Activitati fundraising

Voluntarii Asociatiei “Un Zambet”  Bacau si Centrul de Educatie Alternativa FINGERPRINT au organizat diferite activitati de fundraising in parcurile municipiului Bacau.

In cadrul acestor activitati s-au implicat in organizare si desfasurare si voluntarii nostri SEV, Sabina si Dinarte, reprezentand pentru ei o buna oportunitate sa cunoasca mai bine echipa de voluntari, dar si mediul bacauan.

De asemenea, voluntarii organizatiei noastre au fost prezenti si in cadrul a 2 evenimente importante, Festivalul Luminii, organizat de Cercetasii Romaniei – Insula Cercetasilor Bacau, si Festivalul Zilele Parcului Gheraiesti, organizat de catre Asociatia pentru Dezvoltare Activa Bacau.

In cadrul acestor evenimente voluntarii au pregatit diferite momente artistic – culturale, ateliere handemade, facepainting, jocuri dezvoltare persoanala, s.a.