Ateliere de dezvoltare personala in mediul rural

Asociaţia „Un Zâmbet” şi Centrul de Educație Alternativă „Fingerprint” Bacău au realizat în perioada 1-19 decembrie 2014, ateliere de teatru de improvizatie, arta fotografica si editare scurt metraj impreuna cu liceenii Colegiului Tehnic „Ion Borcea” din Buhuşi. Aceste activităţi se desfăşoară  în cadrul proiectului „Step by Step”, finanţat de Uniunea Europeană, prin programul „Tineret în Acţiune”, acțiunea 2 -Serviciul European de Voluntariat.

Facilitatorii acestor ateliere au fost voluntarii: Dinarte Sousa si João Alves din Portugalia alaturi de Sabina Roibu din Republica Moldova, care realizeaza un stagiu de voluntariat pe o perioadă de un an in cadrul Asociaţiei „ Un Zâmbet” şi Centrului de Educație Alternativă „Fingerprint” din Bacău.

Pentru mai multe informatii, dar si album foto, click