„Democracy Builders”

Asociatia „Romanian Youth Movement for Democracy” (RYMD), in parteneriat cu Asociatia Un Zambet din Bacau, Consiliul Tineretului din Donegal si Centrul de Informare pentru Tineret din Letterkenny, Irlanda, implementeaza, in perioada 1.02.2014 – 31.10.2014, proiectul “Democracy Builders”, finantat de Comisia Europeana prin Programul Tineret in Actiune, Actiunea 1.3. Proiecte pentru Democratie Participativa.

Activitatile proiectului vor avea loc in  Bacau, in perioada 16 – 24 iulie 2014,  si Donegal (Irlanda), in 26 – 29 august 2014.

Promotorii proiectului isi propun sa creasca gradul de informare al tinerilor din Bacau si Donegal cu privire la instrumentele democratiei participative prin testarea unui set de instrumente ale participarii publice.

Pentru mai multe informatii despre proiect va invitam sa accesati site-ul acestuia, aici