Expozitie art&craft

Asociația “Un Zâmbet” Bacău, FINGERPRINT – Centrul de Educație Alternativă și Complexul Muzeal de Științele Naturii “Ion Borcea” Bacău au realizat o expoziție de obiecte handmade facilitate în cadrul atelierelor centrului FINGERPRINT. Acestea au fost coordonate de către voluntarii SEV ai organizației, pentru beneficiarii centrului.

În perioada ianuarie 2014 – decembrie 2015, Asociația “Un Zâmbet” Bacău implementează proiectul “Step by Step” în cadrul căruia 3 voluntari provenind din Portugalia (Dinarte Gonçalo Barros Sousa și João Simões e Sacramento e Alves) și Moldova (Sabina Roibu) efectuează un stagiu de 12 luni în Bacău. Pentru a afla mai multe informații despre proiect, vă invităm să apăsați AICI.

Expoziția se desfășoară la Vivariu pe o perioadă nedeterminată, instituția fiind situată pe strada Popa Şapcă nr. 3, municipiul Bacău, județul Bacău.

Mai jos puteți vizualiza imagini din cadrul expoziției.