Ideea ta pentru Bacău – patru proiecte care arată că tinerii pot schimba Bacăul

Asociația Romanian Youth Movement for Democracy (RYMD), în parteneriat cu Asociația Un Zâmbet Bacău, a organizat, în perioada 2 – 4 octombrie 2015, o sesiune de formare pe tema managementului de proiect pentru 20 de tineri bacăuani cu inițiativă.

În cadrul acestei sesiuni de formare, cei 20 de  participanți împreună cu trainerul Florin Fînaru, manager de proiect la Asociația Be Great Bacău, specializat în domeniul managementului de proiect,au parcus etapele transformării unei idei într-un proiect sustenabil pentru comunitatea din care provin, au testat tehnici de prezentare a proiectelor în fața posibililor finanțatori și au identificat riscurile pe care le pot întâlni în perioada de implementare a proiectului.

Continuare aici